"Відкрийте Ваш ноутбук та будьте онлайн!"

АТ "Харків Онлайн" є першою компанієї в Харкові, яка організувала надання послуги eduroam для вищіх учбових закладів.

eduroam - це федеративна служба автентифікації, яка дозволяє користувачам з установ, що беруть участь у федерації, отримувати безпечний доступ до Wi-Fi мережі, використовуючи свої стандартні логін/пароль, так само, як вони це роблять для отримання бездротового доступу в своєму «домашньому» закладі. Після початкової конфігурації мобільного пристрою, eduroam може дозволити користувачеві доступ без необхідності вводити якісь додаткові дані, а просто відкривши свій ноутбук або активувавши мобільний пристрій.

Хот-споти eduroam можна знайти по всьому світу. Дивиться карту покриття eduroam із зазначенням точних місць їх розташування.

eduroam є прикладом федерації посвідчення, членами якої є національні науково-освітні телекомунікаційні мережі (NREN) і підключені до них заклади (університети, школи, бібліотеки, науково-дослідні центри тощо). Це означає, що всі ці установи взаємно довіряють один одному: якщо користувач має діючий акаунт в одній з установ, йому буде дозволений доступ до мережі у всіх інших установах федерації посвідчення.

eduroam в Європі забезпечується в кожній країні відповідною національною науково-освітньою мережею (NREN); в Україні це УРАН.

Вартість впровадження і підтримки eduroam є незначною, в той же час її результатом є суттєве зниження робочого навантаження ІТ-відділу, оскільки eduroam забезпечує єдине технічне рішення для Wi-Fi зв'язку в установі та підтримку локальних користувачів та відвідувачів, підключених до локальної мережі. Крім того, eduroam усуває необхідність відкриття тимчасових акаунтів для відвідувачів, тим самим також зменшуючи робоче навантаження ІТ-відділу, що збільшується внаслідок постійно зростаючого руху студентів та дослідників.

 

Детальніше див. eduroam.uran.ua та www.eduroam.org.

eduroam